Reformes a Granollers amb el preu tancat abans de començar

Reformem pisos, cases i locals a Granollers i el Vallès Oriental. Visitem, et donem un pressupost tancat per partides i un sol responsable coordina tota l’obra.

Què vols reformar?

O si ho prefereixes:604 976 551WhatsApp

Saló d’un habitatge reformat amb paret de fusta i grans finestrals
Visita i pressupost gratuïtsEt truquem en menys de 24 h laborables
La mateixa estança després de la reforma, amb mobles i llum natural
Estança buida abans de la reforma
AbansDesprés
Imatge il·lustrativa. Arrossega la línia per comparar.

Mateixa estança. Una altra casa.

La majoria de reformes no necessiten tirar envans. Amb instal·lacions noves, bon terra, llum i fusteria, l’espai canvia del tot.

Un saló com aquest, dins d’una reforma integral, va de 600 a 950 €/m² en qualitats estàndard.

Com treballem

Cinc passos, sempre en el mateix ordre. Saps què passa cada setmana i què pagaràs abans que passi.

  1. Trucada i visita

    En menys de 24 hores laborables et truquem. Visitem l’habitatge, mesurem i revisem instal·lacions. Gratuït.

  2. Pressupost tancat per partides

    En 3 a 5 dies laborables: cada capítol amb preu, qualitats i termini. Sense partides de “varis”.

  3. Llicència i calendari

    Tramitem la comunicació prèvia o la llicència a l’Ajuntament i fixem la data d’inici i de lliurament.

  4. Obra amb seguiment

    Un responsable coordina tots els oficis i t’envia fotos d’avanç. Qualsevol canvi s’aprova per escrit abans de fer-lo.

  5. Lliurament i garantia

    Repàs final amb tu, llista de remats i garantia per escrit de l’obra executada.

Quant costa reformar a Granollers

Resposta ràpidaUna reforma integral a Granollers costa entre 600 i 950 €/m² en qualitats estàndard. Una cuina completa va de 6.000 a 16.000 € i un bany de 4.000 a 9.500 €. Canviar la banyera per un plat de dutxa costa entre 1.300 i 2.900 €. Tots els preus, IVA a part.
Preus orientatius per al 2026 al Vallès Oriental, IVA no inclòs. El preu definitiu es tanca per escrit després de la visita.
Tipus de reformaPreu orientatiuQuè inclou
Integral en qualitats estàndard600 – 950 €/m²Instal·lacions noves, terres, fusteria, cuina i bany complets.
Integral en qualitats altes950 – 1.500 €/m²Nova distribució, materials prèmium, climatització i domòtica.
Reforma de cuina6.000 – 16.000 €Des de canviar mobles i taulell fins a refer instal·lacions i distribució.
Reforma de bany4.000 – 9.500 €Lampisteria, plat de dutxa, enrajolat, sanitaris i moble.
Canvi de banyera per dutxa1.300 – 2.900 €Plat extraplà antilliscant en un o dos dies, sense reformar tot el bany.
Locals i oficinesDes de 350 €/m²Adequació de locals comercials, oficines i consultes, amb terminis ajustats a la teva obertura.

Fes números en un minut

Què vols reformar?
Mida

Qualitats

Preu orientatiu

—

Termini aproximat
—
Tràmit
—

IVA a part. Preu tancat per escrit després de la visita gratuïta.

Preguntes freqüents

Quant costa una reforma integral a Granollers?

Entre 600 i 950 € per m² en qualitats estàndard, IVA a part. Per a un pis de 80 m² són entre 48.000 i 76.000 €. Si només s’actualitzen acabats sense tocar instal·lacions, baixa a 300–550 €/m²; amb materials prèmium i nova distribució puja a 950–1.500 €/m².

El pressupost és tancat o pot pujar durant l’obra?

És tancat. Després de la visita reps un pressupost per partides amb preu, qualitats i termini. Només canvia si decideixes ampliar o millorar alguna cosa, o si en obrir apareix un problema ocult. En aquest cas t’ho ensenyem, et donem l’opció amb preu per escrit i no es continua fins que ho aproves.

Qui fa l’obra?

L’obra la dirigeix i l’executa Mantenimientos Ruiz Sevilla SL. Un responsable d’obra coordina els oficis (paleta, lampista, electricista, fuster, pintor) i és el teu únic interlocutor de principi a fi.

Necessito llicència per reformar el meu pis a Granollers?

Gairebé sempre cal algun tràmit. Si no toques estructura, façana ni elements comuns sol ser suficient una comunicació prèvia a l’Ajuntament. Si canvies estructura o façana, és una obra major amb llicència i projecte tècnic. Nosaltres ho tramitem.

A quins municipis treballeu?

A Granollers i al Vallès Oriental: les Franqueses del Vallès, Canovelles, la Roca del Vallès, Cardedeu, la Garriga, Lliçà d’Amunt, Montmeló, Mollet del Vallès i Parets del Vallès. Si la teva obra és en un altre municipi de la comarca, consulta’ns.

Quant es triga a tenir el pressupost?

Et truquem en menys de 24 hores laborables per entendre l’abast i concertar la visita. Després de la visita, el pressupost tancat arriba en 3 a 5 dies laborables. És gratuït i sense compromís.

Quina garantia té l’obra?

Lliurem garantia per escrit de l’obra executada, a més de la garantia de fabricant dels materials i equips instal·lats (calderes, aire condicionat, electrodomèstics, aixeteria).

Posem preu a la teva reforma?

Explica’ns què vols fer i on. Et truquem, visitem l’habitatge i et passem un pressupost tancat per partides. Sense cost i sense compromís.

Demana la visita gratuïta

Et truquem en menys de 24 hores laborables. Visita i pressupost gratuïts i sense compromís.